КИЇВ (QHA) -

Народні депутати по-різному ставляться до поправки про розрив дипвідносин України з Росією, яку хочуть включити в закон про реінтеграцію Донбасу. Своє бачення ситуації вони озвучили в коментарях кореспонденту QHA.

Так, депутат від фракції «Батьківщина» Максим Бурбак сказав, що поки його фракція не готова дати будь-яку відповідь з цього приводу, так як ще немає остаточної версії поправки.

— Голосування в другому читанні за законопроект про реінтеграцію покаже, хто є патріотом і відповідальним політиком, який захищає інтереси України в боротьбі з російською агресією, а хто просто чистий популіст і свідомо чи несвідомо працює на Кремль, — додав він.

У свою чергу, нардеп від «Народного фронту» Юрій Береза ​​вважає таку міру необхідною, оскільки в Україні, на його думку, йде третя світова війна, яку розв'язала Росія.

— Я підтримую розрив дипвідносин з Росією, адже у нас з червня 2014 року триває третя світова війна, яку розв'язала Росія на території України... Тому воююча сторона повинна закрити кордони, а не шукати виправдання для збереження зв'язків з РФ, — сказав Береза.

Народний депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук розповів, що поправку про розрив дипломатичних відносин з Російською Федерацією, насправді, подали депутати від партії «УКРОП».

— При цьому необхідно пам'ятати, що у нас на території РФ перебуває понад 4 мільйони українських громадян, тому ми повинні думати про те, як їх забезпечити дипломатичною допомогою і підтримкою в разі потреби. До того ж, вони позбудуться будь-якої підтримки від української влади. Подібні поправки більше схожі на популістські рішення, — зазначив він.

Сам ініціатор поправки, нардеп від БПП Іван Винник сказав, що виконавчій гілці влади необхідно буде розірвати дипвідносини з РФ в разі, якщо її законно визнають країною-агресором.

— Світова практика показує, що норми міжнародного права не передбачають можливості прямих дипломатичних контактів між країнами, одна з яких визнана агресором. Я пропонував в останніх положеннях закону уточнити і звернути увагу виконавчих органів влади на те, що вони зобов'язані будуть вчинити певні дії, в тому числі, у частині дипломатичних відносин, які стануть неможливими, якщо цей закон буде прийнятий, — додав він.

На його думку, необхідно організувати посередництво третьої сторони, яка буде виконувати деякі дипломатичні функції між двома країнами. Цією країною може бути Швейцарія, як нейтральна країна.

Позафракційний депутат Юрій Дерев'янко вважає, що розірвати дипвідносини з Росією потрібно було давно.

— Я готовий підтримати цю позицію, тому що через війну з Росією гинуть люди, і РФ точно не зацікавлена ​​в тому, щоб Україна була сильною та незалежною, — сказав він.

Примітно, що з подібною ініціативою півтора роки тому виступив народний депутат від «Батьківщини» Ігор Луценко, але вона не пройшла навіть профільний комітет.

— Представники БПП і «Народного фронту» заблокували постанову про розрив дипломатичних відносин з Росією, тому вона не виносилася на голосування. Я сподіваюся, що наша правляча верхівка прийде до того, що необхідно вжити заходів, які застосовує країна в разі агресії, зокрема, розірвати дипломатичні відносини з агресором. Оскільки нам намагаються нав'язати ідею, що у нас відбувається громадянська війна, а не війна з РФ, — сказав Луценко.

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №7163 про відновлення суверенітету над окупованою частиною Донецької та Луганської областей, ініційований Порошенком.

Документом регулюються правові основи використання Збройних сил України на сході країни, при цьому Росія визнається агресором.

QHA