КИЇВ (QHA) -

У Верховній Раді знову побилися депутати. Сьогодні на голосування внесли законопроект про реінтеграцію Донбасу, в якому не передбачений пункт про Мінські угоди.

В результаті розбіжностей між депутатами виникли сутички біля трибуни.

QHA повідомляло, що Верховна Рада України не змогла 5 жовтня продовжити розгляд законопроектів про реінтеграцію Донбасу. У зв'язку із блокуванням трибуни спікер ВР Андрій Парубій закрив засідання парламенту.

Нагадаємо, раніше Комітет з питань національної безпеки і оборони проголосував за доповнений президентський законопроект про самоврядування на Донбасі.

У законопроекті сказано, що особливий статус окремих районів Донбасу продовжать ще на рік, але після виконання всіх умов, які вказані в ст. 10 Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Зокрема після того, як будуть виведені всі незаконні збройні формування і військова техніка.

Крім цього, комітет запропонував Верховній Раді України прийняти законопроект, в якому слова «Мінський протокол (5.09.2014), Мінський меморандум (19.09.2014) і Комплекс заходів (12.02.2015)» замінити словами «резолюції Ради безпеки ООН, прийняті у зв'язку з російською збройною агресією проти України в Донецькій та Луганській областях».

Раніше Петро Порошенко пропонував Верховній Раді два законопроекти, в яких Росія визнається агресором і окупантом, а непідконтрольні частини Донецької та Луганської областей — окупованими територіями.

Джерело: Українська правда

QHA