КИЇВ (QHA) -

Закон № 4255 «Про амністію в 2016 році» з правками президента України сьогодні, 22 грудня, був затверджений голосами 226 народних депутатів, повідомив кореспондент QHA.

Рання версія закону, прийнятого парламентом 7 липня, передбачала амністію для найбільш вразливих категорій засуджених, зокрема, вагітних, неповнолітніх, інвалідів, пенсіонерів, ветеранів війни та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Крім того, звільняються від відповідальності засуджені особи, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали безпосередню участь у АТО і мають статус учасника бойових дій.

Також передбачено, що від відбування покарання на гауптвахті звільняються військовослужбовці, засуджені за злочини невеликої та середньої тяжкості, а також вперше засуджені за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання чинності закону відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.

17 серпня президент України Петро Порошенко ветував закон про амністію-2016. На думку глави держави, цей закон необхідно було узгодити з положеннями Кримінального кодексу і закону «Про застосування амністії в Україні».

Після внесення узгоджених із Кримінальним кодексом України правок закон був повернутий на голосування до парламенту, де був затверджений більшістю голосів 22 грудня 2016 року.

QHA