КИЇВ (QHA) -

Законопроект №6240 про надання переселенцям і трудовим мігрантам права брати участь у місцевих виборах не отримує підтримки депутатів. Про це в ефірі радіо Hayat повідомила координатор проектів Міжнародної фундації виборчих систем Надія Пашкова.

— Це питання дуже політизується. Це пов'язано з тим, що у нас дуже багато депутатів-мажоритарників, які працюють з тим чи іншим округом, і знають, яка у них є підтримка в окрузі. Вони розуміють, що приїхали нові люди, які є абсолютно незрозумілим для них електоратом. Тому їм легше зберегти той статус-кво, який був раніше, щоб працювати так, як працювалося раніше, сказала вона.

За словами Пашкової, певний опір спостерігається також і у місцевих жителів.

На жаль, цей опір є. Але це залежить від досвіду, від сталості або якихось традицій цієї громади. Однак люди повинні розуміти, що, коли закінчиться конфліктна ситуація, не всі громадяни повернуться на ті території, де вони раніше проживали. Тобто де-факто вони вже є жителями нової громади, їх тільки треба туди інтегрувати. І реалізація виборчих прав допоможе зняти цю напругу і сприятиме спільній інтеграції.

Експерт додала, що зараз активісти роблять все можливе, щоб донести до громадськості та політиків суть і необхідність законопроекту, що надає виборчі права вимушено-переміщеним особам.

Але ми намагаємося донести до них, що ситуація змінилася, і змінилася назавжди. І чим більше вони будуть ігнорувати питання внутрішньо переміщених осіб, тим більше потім буде напруги.

Після окупації Криму і початку військових дій на Донбасі близько 1,5 мільйонів громадян України були змушені покинути свої будинки і поселитися на території вільної України. Однак ці люди досі не можуть реалізувати одне з головних конституційних прав брати участь в місцевих виборах.

Нагадаємо, законопроект №6240 передбачає внесення змін до Закону «Про державний реєстр виборців» та суміжних інших нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення виборчих прав ВПО в Україні в усіх видах виборів. Законопроект також дозволить голосувати громадянам України за їх фактичним місцем проживання за рахунок спрощення процедури реєстрації виборців та усунення прив'язки виборчої адреси виборця до реєстрації його місця проживання.

QHA