КИЇВ (QHA) -

Військове вторгнення Російської Федерації на територію Криму і подальша анексія були сплановані у грудні 2013 року, під час візиту радника Путіна Владислава Суркова на півострів.

Про це у інтерв'ю ТСН розповів Генеральний прокурор України Юрій Луценко з посиланням на матеріали допиту двох депутатів Державної Думи Росії.

— Ми допитали двох депутатів Держдуми РФ. Вони свідчать про те, що механізм введення військ РФ на територію України був запущений Кремлем у грудні, коли Майдан ще стояв у центрі Києва. Під час візиту Суркова (помічник Путіна Владислав Сурков, — ред.) в Криму у грудні вже говорилося про можливе військове вторгнення, повідомив Генпрокурор.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, представники ЗМІ отримали доступ до документів, що підтверджують вчинення державної зради екс-президентом України Віктором Януковичем. Йдеться про лист, у якому Янукович закликав президента Російської Федерації Володимира Путіна ввести війська в Україну.

Раніше, під час допиту по відеозв'язку збіглого екс-президента України Віктора Януковича Святошинським судом Києва 28 листопада Генеральний прокурор Юрій Луценко виніс йому підозру «в умисних діях, що призвели до зміни державних кордонів України, порушенні порядку, встановленого Конституцією України, і ведення агресивної війни проти Україна — ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України».

ФОТО: інтернет

QHA