КИЇВ (QHA) -

Перемога української співачки кримськотатарського походження Джамали на пісенному конкурсі Євробачення-2016 є важливою подією для розуміння минулого і сьогодення Європи. Про це 12 травня заявила німецький політик, депутат Європейського парламенту Реббека Хармс на прес-конференції у Києві.

— Успіх Джамали дійсно був дуже важливий. Своєю піснею вона змогла показати європейську історію, яку не знають інші люди на континенті. Ми не будемо розуміти, що відбувається сьогодні, якщо ми не зрозуміємо наше минуле. Це (виступ Джамали, — ред.) допомагає зрозуміти, в якій важкій ситуації перебуває зараз анексований Крим, сказала Хармс.

Говорячи про масові порушення прав людини у Криму, депутат також нагадала, що у Європейському парламенті відбулися слухання щодо ситуації з правами людини в зонах замороженого конфлікту, зокрема в Абхазії та Придністров'ї.

Джамала перемогла на конкурсі Євробачення рік тому у Стокгольмі, виконавши композицію «1944», присвячену депортації кримських татар.

Президент Петро Порошенко присвоїв Джамалі звання народної артистки України.

Завдяки перемозі Джамали Україна отримала право на проведення міжнародного музичного конкурсу 2017 року. Півфінали Євробачення пройшли у Києві 9 травня і 11 травня, фінал відбудеться завтра, 13 травня.

QHA