КИЇВ (QHA) -

Основою мирного врегулювання ситуації на півострові може бути експертна ідея подвійного суверенітету, сказав на прес-конференції в Києві 27 лютого народний депутат України Андрій Артеменко.

 — Це дозволить Україні не втратити ґрунтовно свій суверенітет, — стверджує він.

Депутат заявив, що півострів не може бути переданий в оренду.

— Крим — це територія України. Це аксіома.

Що стосується ідеї оренди на принципах international lease, Артеменко згадав лише про конкретні інфраструктурні об'єкти у Криму, а також нагадав, що у 2014 році для врегулювання конфлікту з Росією Антон Геращенко пропонував здати в оренду РФ Севастополь.

Також депутат зазначив, що, перш за все, слід подбати про права кримських татар:

— Російські окупанти постійно переслідують кримськотатарських активістів. Необхідно залучати лідерів кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва та Рефата Чубарова, щоб розробити дорожню карту по Криму. Вони повинні бути серед переговірників з боку України щодо врегулювання кримського питання.

Крім цього, Артеменко пропонує посилювати співпрацю з Туреччиною в кримському питанні.

Раніше QHA повідомляло, що член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав свій план нормалізації відносин між Україною та Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. У пунктах плану, крім іншого, значилася ідея проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду РФ на 50-100 років.

Посол України у США Валерій Чалий назвав план нардепа «грубим порушенням Конституції України» і зазначив, що народний депутат не уповноважений представляти іноземним урядам від імені держави «якісь альтернативні мирні плани».

20 лютого народний депутат Артеменко був виключений із парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

Прокуратура Автономної Республіки Крим 21 лютого відкрила кримінальне провадження за підозрою народного депутата Андрія Артеменка у державній зраді.

QHA