КИЇВ (QHA) -

Стан кримськотатарського активіста Бекіра Дегерменджі вкрай тяжкий. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook координатор громадської ініціативи "КримSOS" Таміла Ташева.

За її словами, у Дегерменджі набряк легенів і серцева недостатність.

— На даний момент він перебуває у медикаментозному сні на штучній вентиляції легенів. За інформацією родичів і адвоката, в'язень перебуває у 7-й міській лікарні Сімферополя, де його у несвідомому стані утримують у наручниках, повідомила вона.

Ташева зазначила, що в палату не пускають дружину Дегерменджі і адвоката, троє представників поліції чергують безпосередньо біля палати, велика кількість силовиків — біля входу до лікарні.

Раніше адвокат Бекіра Дегерменджі Едем Семедляєв повідомив, що подав заяву так званому "омбудсмену" Криму, а також омбудсмену РФ у зв'язку з тим, що через утримання під вартою його підзахисного було доправлено із СІЗО у реанімацію. Він також звернувся до слідчого з клопотанням про зміну запобіжного заходу Дегерменджі.

Нагадаємо, вчора 65-річний кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі, про погіршення здоров'я якого раніше повідомляв його адвокат, потрапив у реанімацію.

Раніше Едем Семедляєв повідомляв, що стан здоров'я Дегерменджі тяжкий, він лежить під крапельницею.

Адвокат написав скарги начальнику СІЗО і в медичну частину установи і попросив, щоб Дегерменджі перевели у спеціалізований лікувальний заклад, оскільки йому терміново потрібна вентиляція легенів.

Дегерменджі страждає на бронхіальну астму і має третю групу інвалідності.

Нагадаємо, Бекір Дегерменджі, батько Мустафи Дегерменджі, який фігурує як обвинувачений у«справі 26 лютого», був затриманий 23 листопада у кафе «Медобори» у Сімферополі. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

6 грудня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту зі зміни запобіжного заходу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого підозрюють у нібито вимаганні.

QHA