КИЇВ (QHA) -

Наразі неможливо оцінити, наскільки Україна наблизилася до НАТО через відсутність якісного моніторингу переходу на стандарти Альянсу, заявила 29 березня заступник директора Центру Нова Європа Катерина Зарембо.

— Ми можемо говорити про технічні стандарти НАТО. Їх є близько 1300, але для нас цікаво, що українські офіційні особи говорять про дуже різний темп виконання переходу на стандарти НАТО. Зокрема, міністр оборони Степан Полторак говорить про виконаний на 90% перехід, а посол України при НАТО Вадим Пристайко називав іншу цифру — близько третини. Це говорить про те, що, по суті, немає якісного моніторингу переходу на стандарти НАТО, щоб можна було чітко порахувати. З натівської сторони такий моніторинг не ведеться, відповідно і з української ми теж бачимо абсолютно різні оцінки.

На думку експерта, така ситуація пов'язана частково з тим, що у Стратегічному оборонному бюлетені України чітко не сформульовано, що потрібно розуміти під стандартами НАТО.

— У ключовому документі з оборонної реформи Україна — Стратегічному оборонному бюлетені вказується мета переходу на стандарти НАТО до 2020 року. Навіть у самому документі практично немає чіткого пояснення, що саме мається на увазі під цими стандартами, не зважаючи на те, що саме словосполучення згадується досить часто, — вважає Зарембо.

Нагадаємо, 16 березня президент України Петро Порошенко заявив, що дав розпорядження підготувати проект поправок до Конституції України, який закріпить прагнення України до вступу в НАТО.

QHA