КИЇВ (QHA) -

Печерський районний суд міста Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України поновити слідство проти екс-глави Нацбанку Валерії Гонтаревої, пише Громадське.

— Постанову слідчого з особливо важливих справ закриття кримінального провадження скасувати, а матеріали кримінального провадження направити до головного слідчого управління Генеральної прокуратури України для продовження досудового розслідування. Постанова оскарженню не підлягає, йдеться у постанові.

Зазначається, що рішення про закриття кримінального провадження слідчий ГПУ ухвалив необґрунтовано. Слідчий послався на те, що «будь-яких об'єктивних або ж фактичних даних, які б свідчили про наявність у діях голови або інших службових осіб НБУ складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 КК України, не встановлено, а їхнє отримання слідчим шляхом в ході проведення досудового розслідування вичерпане».

Суд порахував такі доводи необгрунтованими, оскільки під час слідства не досліджені всі обставини справи.

Нагадаємо, в лютому 2015 року прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження стосовно голови Національного банку Валерії Гонтаревої за ч. 2 ст. 364 ККУ зловживання владою.

Обов'язки глави НБУ з 10 травня виконує перший заступник Валерії Гонтаревої Яків Смолій.

Як повідомляло раніше QHA, керівник Приватбанку Олександр Шлапак заявив, що не готовий ставати главою Національного банку України.

ФОТО: інтернет

QHA