КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив, що необхідно знайти іншу країну для проведення переговорів щодо забезпечення миру в Україні замість Білорусі, яка, як відомо, проголосувала в Генасамблеї ООН проти української резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму.

Про це Чубаров заявив під час виступу з трибуни парламенту. За його словами, Білорусь позиціонує себе як країна, яка нібито забезпечує майданчик для діалогу і припинення російської агресії, але насправді це не так.

— Я абсолютно впевнений, що нам варто запропонувати іншу країну для забезпечення умов для переговорів щодо забезпечення територіальної цілісності України і припинення російської агресії, сказав він.

Він додав, що напередодні прийняття резолюції в Генеральній асамблеї ООН вкрай посилилися репресії у Криму щодо кримськотатарських активістів. За його словами, тільки за 18 грудня були винесені вироки більше 60 кримським татарам, і два дні тривають суди над активістами.

Працюючи на різних міжнародних майданчиках, ми, як представники Меджлісу, бачимо великі очікування міжнародних партнерів нашої внутрішньої мобілізації з питання деокупації Криму, сказав Чубаров.

Він закликав усіх політиків і міжнародну спільноту єднатися у 2018 році і звільнити Крим від російських загарбників.

QHA повідомляло, що 19 грудня Генасамблея ООН схвалила оновлену резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму. За резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» проголосувало 70 країн, «проти» 26 країн (в тому числі і Білорусь), ще 76 країн «утрималися».

Пізніше глава МЗС України Клімкін, коментуючи прийняття резолюції ООН, заявив, що «Генеральна асамблея ООН прийняла найсильнішу резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму».

QHA