КИЇВ (QHA) -

Якщо Україна введе візовий режим з Росією, то окупанти негайно закриють виїзд для кримчан, а це може розірвати зв'язки з тими громадянами країни, які зараз проживають на тимчасово окупованих територіях. Про це заявив народний депутат фракції «Блок Петра Порошенка», голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Я виступаю за те, щоб максимально впорядкувати процес. Якщо потрібно, зробити жорсткішими умови для деяких категорій: проводити ретельнішу перевірку, якщо треба додаткові інформаційно-розшукові дії, посилити прикордонників. Але введення віз повинне мати мету. Якщо нею є посилення безпеки країни, то давайте зробимо все без цього рішення. Бо я знаю, якою буде реакція Росії на прийняття Україною такого рішення: вони закриють виїзд для своїх (хоча ці мене ніяк не цікавлять), але і для Криму. Ми втратимо будь-які способи спілкування з українцями, які там зараз живуть. Не треба забувати, що ми залишаємося вразливими з точки зору того, що на окупованих територіях мільйони наших громадян, наголосив він.

Нагадаємо, у жовтні 2016 роки після затримання в Москві українського журналіста Романа Сущенка та у зв'язку із наявною війною на Донбасі в Раді серйозно заговорили про необхідність запровадження віз з РФ. Однак після довгих обговорень питання відповідну постанову так і не було прийнято.

На цьому тижні питання введення візового режиму з країною-агресором знову було піднято - у Верховній Раді зараз оцінюють можливу кількість голосів народних депутатів за таку постанову.

ФОТО: інтернет

QHA