КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на щорічній зустрічі Меджлісу з дипломатами, акредитованими в Україні, розповів про принципи, закладені в проект змін і доповнень до Конституції України, які стосуються Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, повідомляє кореспондент QHA.

За словами Чубарова, Конституційна комісія України у травні 2017 року створила комунальну робочу групу, якою до листопада 2017 року був підготовлений проект цілісного тексту змін та доповнень до Конституції України в частині Криму.

Оскільки цей текст ще не розглянула Конституційна комісія, у Меджлісі утримуються від його публічного поширення, але виклали основні принципи, що відображають суть підготовлених змін.

— Перший принцип — джерелом статусу нашої автономії є право кримськотатарського народу на самовизначення. Другий принцип — Конституція Кримської автономії має затверджуватися під час узгодження з Курултаєм кримськотатарського народу, — сказав він.

Третій принцип — кримськотатарська мова має використовуватися у всіх сферах суспільного життя поряд з державною мовою, окрім сфер, визначених окремим законом.

За словами Чубарова, важливі питання розвитку автономії мають вирішуватися за попереднім погодженням з представницькими органами кримськотатарського народу.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу зазначив, що викладені принципи зміцнюють територіальну цілісність України і унеможливлюють в майбутньому порушення суверенітету нашої країни.

— Перед нами складне завдання. Текст змін до Конституції має підтримати Конституційна комісія, що дозволить подати його на розгляд до Верховної Ради. Після цього потрібно отримати 226 голосів парламенту і направити текст до Конституційного суду. Після отримання позитивного висновку Конституційного суду, депутати мають проголосувати за зміни до Конституції 300 голосами, — зазначив він.

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін на щорічній зустрічі членів Меджлісу кримськотатарського народу з послами іноземних держав і представниками міжнародних організацій, закликав жителів окупованого РФ Криму не брати участі в незаконних виборах президента Росії.

QHA