ОДЕСА (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров розповів про насильницьку паспортизацію Російською Федерацією жителів анексованого Криму на засіданні Міжпарламентської ради Україна — НАТО "Мілітаризація Криму та порушення прав людини на півострові", яка відбулася в Одесі вчора, 5 березня.

Як повідомила на своїй сторінці у Facebook народний депутат Ірина Фриз, Чубаров звернув увагу учасників засідання на системні і кричущі порушення прав людини на півострові.

— Голова Меджлісу Рефат Чубаров звернув увагу на системні і кричущі порушення прав людини на півострові, зокрема, кримськотатарського населення, — примус до переселення, насильницька паспортизація, переслідування за релігійною і національною ознаками, — зазначила вона.

За словами Фриз, також обговорювалося питання знищення окупаційними властями культурної спадщини Криму і вивезення пам'яток культури і мистецтва до Російської Федерації. Це занепокоєння повністю підтримали учасники засідання.

Учасники Міжпарламентської ради Україна — НАТО закликали парламентаріїв країн-членів Альянсу не визнавати результати «виборів» Володимира Путіна президентом РФ в окупованому Криму. Окрім того, на засіданні йшлося про мілітаризацію Криму РФ — розміщенні зброї масового знищення, зокрема, крилатих ракет з ядерних боєзарядів, а також комплексів "Тополь–М" — балістичних міжконтинентальних ракет.

— Зрозуміло, що в Криму формується потужна ударна група, вже істотно змінюється баланс сил у регіоні, — повідомила вона.

Окремим питанням, за словами Фриз, стоїть цілеспрямована політика окупаційної влади зі штучної зміни етнічного складу півострова.

— Відбувається активне переселення представників етнічних груп Сибіру до Криму. Зате особи, які, зокрема, проходили службу в ЗСУ, але залишилися на півострові, переводяться до військових частин Південного і Центрального військового округів РФ, — зазначила вона.

Нагадаємо, у роботі Міжпарламентської ради Україна — НАТО "Мілітаризація Криму та порушення прав людини на півострові" взяли участь представники 12 країн–членів НАТО.

QHA