КИЇВ (QHA) -

Своїми репресивними діями окупанти з Росії намагаються штучно відокремити патріотично налаштованих кримських татар від анексованого Криму, створивши таким чином більший відсоток підтримки окупації півострова серед місцевих жителів. Про це повідомив у інтерв'ю Главкому глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він стверджує, що збільшення кількості сфальсифікованих справ про екстремізм стосовно кримських татар «судами» у Криму може створити для світу невтішне уявлення про кримськотатарський народ.

— Росія намагається ще раз спробувати на тлі виборів у США продемонструвати світу кримську мозаїку, в якій всі задоволені тим, що Росія окупувала Крим. Але у цій мозаїці бракує кримськотатарського пазла. Тепер росіяни намагаються розколоти, розчавити кримських татар і показати їх світові у невигідному світлі. Росія намагається показати «поганих» кримських татар. Коли вони говорять про «хунту» і про «фашистів у Києві», то говорять і про дуже хороший український народ, і що треба звільнити його. Те ж саме вони намагаються зробити з кримськими татарами. Це їм не вдається, тому вони ще більше злитимуться, кидатимуть ще більше людей до в'язниць.

На думку народного депутата, завдання України на даному етапі — висловлювати на всіх міжнародних майданчиках консолідовану позицію з російської агресії і окупації Росією Криму.

Нам треба переформатувати наші взаємини з партнерами, стояти біля однієї формули, пов'язаної з російською агресією. Повернення Криму — це питання, пов'язане з відновленням територіальної цілісності України.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 24 січня у ході робочого візиту до Австралії народні депутати Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров інформували главу посольства Австралії в Україні про останні події у тимчасово окупованому Росією Криму, особливо акцентувавши увагу на посиленні репресій щодо корінних жителів півострова — кримських татар і українців.

QHA