КИЇВ (QHA) -

Конституційна комісія створила робочу групу, яка розроблятиме поправки до розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим» про право кримськотатарського народу на самовизначення. Про це заявив народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає УНН.

— Члени Конституційної комісії, коротко обговоривши, погодилися з пропозицією, ми сьогодні створили робочу групу з напрацювання цих змін і доповнень до Конституції України щодо АР Крим та міста Севастополь, — сказав глава Меджлісу.

Він зазначив, що робота групи буде спрямована на введення поправок для узаконення права кримських татар на самовизначення в рамках держави Україна.

— Мова йде про статус кримської автономії, яка б спиралася безпосередньо на невід'ємне право кримськотатарського народу як корінного народу Криму на самовизначення в складі унітарної української держави — це параметри нашої роботи.

Перше засідання групи призначене на 22 травня в аудиторії Києво-Могилянської академії.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 23 лютого глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров звернувся з трибуни ВРУ до президента України із закликом ініціювати створення робочої групи в складі Конституційної комісії для підготовки змін і доповнень до Конституції України щодо АР Крим. 18 травня 2016 Петро Порошенко на вечорі-реквіємі з нагоди річниці депортації кримських татар заявив про доцільність створення на території Криму Кримськотатарської автономії в складі України.

ФОТО: інтернет

QHA