КИЇВ (QHA) -

Законопроект №6315 «Про статус кримськотатарського народу в Україні», зареєстрований 7 квітня поточного року, перебуває серед законопроектів, пріоритетних для розгляду, повідомив у коментарі QHA глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Законопроект зареєстрований. Він включений до переліку пріоритетних питань, які готують профільні комітети. На жаль, повністю перелік ще не затверджений, але, сподіваюся, через тиждень-півтора його затвердять. У будь-якому випадку, на цій сесії даний законопроект буде розглянутий, — сказав глава Меджлісу.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що визначення політичного статусу Автономної Республіки Крим як національно-територіальної автономії кримськотатарського народу, створеної в межах території Кримського півострова у складі суверенної і незалежної української держави виправить правовий нонсенс, який був створений у лютому 1991 року зі створенням автономії Криму за територіальною ознакою і при повному ігноруванні права на самовизначення корінного народу півострова.

На думку авторів законопроекту, його прийняття кардинально посилить позиції України на міжнародному рівні в питаннях деокупації Криму, корінний народ якого реалізує своє право на самовизначення відповідно до норм міжнародного права і у складі суверенної та незалежної України.

QHA