КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що вирок, винесений "судом" у Сімферополі проти Ільмі Умерова — чергове свідчення посилення репресій проти кримськотатарського народу, що проводяться окупаційною владою Криму.

— По суті, окупаційний російський суд засудив Ільмі Умерова до смерті, оскільки поміщення людини, яка страждає хворобою Паркінсона в прогресуючій формі, гіпертонією та цукровим діабетом, означає ні що інше, як позбавлення людини елементарної медичної допомоги та сприяння рідних, — написав Чубаров у Фейсбуці.

За словами глави Меджлісу, міжнародному співтовариству і його інституціям зараз наданий вибір — запобігти вбивству Ільмі Умерова або обмежитися черговою заявою з виразом «глибокої» заклопотаності.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з ветеранів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова вирок у вигляді двох років у колонії-поселенні рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб затруднити до нього доступ рідних і адвокатів.

Раніше російський прокурор просила покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

Колонія-поселення — різновид пенітенціарних установ у Росії, в яких відбувають покарання засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, а також особи, які вперше вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості. Такі установи, в основному, розташовані в лісових північних та східних регіонах Росії.

QHA