КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував кореспонденту QHA інформацію, що з'явилася вчора на турецькому телеканалі Haberturk, нібито  заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова обміняли на двох російських агентів.

Рефат Чубаров повідомив, що йому нічого не відомо про подібні переговори між Володимиром Путіним і Реджепом Таїпом Ердоганом.

— Ми не знаємо всіх деталей переговорів між правителями країн щодо звільнення заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза, які незаконним злочинним окупаційним режимом були поміщені під варту. Я бачив цю публікацію в турецькій пресі, і якщо це відповідає дійсності, то свідчить про те, що Путін — авторитарний правитель. Для нього не існує категорій справедливості та чесності. І якщо він йде на поступки, то лише для того, щоб прикрити свої злочини або врятувати своїх злочинців. Можливо, інформація турецького телеканалу відповідає дійсності, і для того, щоб звільнити незаконно засуджених Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, Путін зажадав звільнити російських злочинців. Але це вже відбувалося без нас і без нашої на те волі, — сказав голова Меджлісу.

Нагадаємо, 29 листопада турецький телеканал Haberturk повідомив про те, що турецький уряд обміняв заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова на двох російських шпигунів. Ними нібито виявилися росіяни Олександр Смирнов і Юрій Анісімов, заарештовані за звинуваченням у плануванні вбивств чеченських дисидентів ще в квітні 2016 року в Туреччині. Вони донедавна перебували під вартою в Туреччині, повідомляє телеканал з посиланням на судові документи.

Ахтем Чийгоз, в свою чергу, раніше висловив упевненість в тому, що Туреччина ніколи не відпустила б людей, у який є кров на руках.

25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Спочатку їх привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи, після чого літак з представниками Меджлісу вилетів до Анкари.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія буде йти на виправлення своїх злочинних дій відносно українських політв'язнів.

Він зазначив, що всі політв'язні будуть звільнені, що стане першим кроком до виправлення ситуації.

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за його зусилля у звільненні Чийгоза та Умерова.

QHA