КИЇВ (QHA) -

Кримськотатарська автономія у складі України сприятиме зміцненню української держави. Про це глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров заявив в інтерв'ю виданню Politeka.

На його думку, противники автономії кримських татар шкодять розвитку України як європейської країни, в яких повинні дотримуватися природні права її громадян.

— Ті, хто в якійсь мірі з різних причин, щирих і нещирих, будуть заперечувати створення кримськотатарської автономії в складі української держави, насправді є не ким іншим, як противниками збереження і зміцнення української незалежної держави.

Він зазначив, що повернення Криму під суверенітет України може відбутися, зокрема, коли в Україні консолідовано буде враховано право на самовизначення кримських татар як корінного народу півострова.

— Український політикум повинен усвідомити, що найефективнішим і єдиним ключем повернення Криму до складу України є кримськотатарський фактор, право кримських татар на самовизначення.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 23 лютого глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров звернувся з трибуни ВРУ до президента України із закликом ініціювати створення робочої групи в складі Конституційної комісії для підготовки змін і доповнень до Конституції України щодо АР Крим. Нардеп підкреслив виняткову роль України в питанні повернення Криму і відновленні українського суверенітету на півострові. Він переконаний, що досягти цієї мети допоможе реалізація права кримських татар на самовизначення в Криму в складі української держави.

18 травня 2016 Петро Порошенко на вечорі-реквіємі з нагоди річниці депортації кримських татар заявив про доцільність створення на території Криму кримськотатарської автономії в складі України. Президент пообіцяв звернутися до Конституційної комісії із закликом найближчим часом створити з членів Конституційної комісії, представників Меджлісу і експертів робочу групу з підготовки змін та доповнень до Х розділу Конституції України про створення в Криму національної автономії кримських татар.

Зокрема, у цьому розділі має бути прописано, чому в складі унітарної України з'являється кримськотатарська автономія: її створюють для забезпечення кримським татарам як корінного народу Криму всіх гарантій для самозбереження і розвитку. Також поступово необхідно буде внести зміни до Конституції АР Крим та законодавства, що стосується питань управління в Криму, виборчої системи, освіти тощо.

QHA