КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров закликав президента України Петра Порошенка оголосити 2018 Роком утвердження державної мови. Про це 4 березня політик написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами Чубарова, Меджліс кримськотатарського народу підтримує таку ініціативу групи відомих діячів науки і культури.

— Ми виходимо з того, що посилення позицій державної мови не тільки не суперечить захисту і розвитку мов корінних народів України та національних меншин, а й сприяє завершенню формування української політичної нації, невід'ємною частиною якої є кримськотатарський народ — корінний народ України, — йдеться у зверненні.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу зазначив, що державна мова також відіграє важливу роль у відновленні державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим і Севастополь.

— Проголошення 2018 року в Україні Роком затвердження державної мови посприяє консолідації суспільства, продемонструє партнерам і союзникам України в усьому світі нашу твердість і впевненість у наших справах, силах та єдності, — підкреслюється у зверненні.

Раніше QHA повідомляло, що екс-президенти України звернулися до глави держави Петра Порошенка підтримати ініціативу щодо оголошення 2018 року Роком затвердження державної мови.

QHA