КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що зареєстрований групою депутатів законопроект № 6722 про читання християнської молитви «Отче наш» відразу після відкриття пленарних засідань порушує Конституцію України і є некоректним відносно народних депутатів інших віросповідань. Таку думку Чубаров висловив у коментарі кореспонденту QHA.

— Народні депутати все плутають в житті. Молитва і віра в Бога — це настільки інтимні речі... Я не зрозумів, навіщо вони зареєстрували такий законопроект, тим паче, серед них є депутати, яких я поважаю. Виходити треба з вимог Конституції України, де чітко вказано, що ми живемо у світській державі, і навіть просто з коректності щодо своїх колег, серед яких можуть бути люди нехристиянського віросповідання, або взагалі атеїсти. Мене це не ображає, але я ніколи не запропонував би законопроект, яким пропонував би проводити обряди згідно з моєю релігією в парламенті України, де представлені люди різних віросповідань. Такі церемонії можуть бути, коли збираються люди певного віросповідання на певний релігійний захід, щоб відсвяткувати релігійне свято, або провести, наприклад, християнський або мусульманський з'їзд. Парламент тут ні при чому, — сказав Рефат-аг'а.

Народний депутат вважає, що така законодавча ініціатива не матиме успіху і не дійде навіть до розгляду у Верховній Раді.

Нагадаємо, 13 липня до парламенту внесли законопроект № 6722 про читання молитви «Отче наш» відразу після відкриття пленарних засідань. Авторами такої ініціативи стали депутати Оксана Білозір, Павло Унгурян, Олег Березюк, Валерій Дубиль, Юрій Мірошниченко, Андрій Шипко, Микола Лаврик, Юрій Соловей та Юрій Павленко. Законопроект зареєстрований без тексту, але вже переданий на розгляд Верховною Радою.

QHA