КИЇВ (QHA) -

21 серпня у приміщенні Меджлісу кримськотатарського народу в м. Києві відбулася зустріч голови Меджлісу з делегацією Директорату з питань закордонних тюрків і споріднених угруповань секретаріату уряду Турецької Республіки на чолі з заступником директора Саїтом Юсуфом.

У зустрічі також взяв участь Муфтій Криму Айдер Рустамов.

Під час зустрічі заступник директора повідомив, що протягом уже 25 років Турецька Республіка приймає студентів з усього світу для навчання у вищих навчальних закладах країни за рахунок урядових стипендій. Відомо, що щорічно близько 40-50 молодих громадян України вступають на навчання до Туреччини. Значна частина цих студентів є кримськими татарами.

Голова Меджлісу кримськотатарське народу у своєму виступі зробив акцент на необхідність продовження підтримки молоді з Криму, яка бажає здобути освіту у Туреччині. Чубаров зазначив, що окупація Криму РФ не повинна перешкодити цьому процесу. При цьому Рефат Чубаров наголосив на важливості повернення випускників турецьких вишів до себе на Батьківщину, до свого народу для того, щоб застосувати отримані знання з максимальною користю для своєї спільноти.

Зі свого боку пан Саїт Юсуф запевнив, що турецька сторона вживає всіх необхідних заходів для забезпечення безперервності процесу надходження кримськотатарської молоді для навчання у кращих вишах Туреччини. При цьому він також зробив наголос на важливості підвищення ефективності процесу, адже лише тоді, коли молода людина закінчила навчання, повернулася додому і далі працевлаштувалася, можна говорити про її успіх.

Як повідомляло раніше QHA, Меджліс кримськотатарського народу звернувся до прокуратури АРК через затримання 14 серпня в окупованому Криму активістів, які вийшли на підтримку заарештованого раніше Сервера Караметова.

ФОТО: інтернет

QHA