КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав причини, через які всі свідомі політики, громадяни України повинні підтримати переформатування кримської автономії.

— Перша причина природне право кримських татар на самовизначення. Будь-яка адекватна людина, вибачте за такі оцінкові судження, має з цього виходити, заявив Чубаров на конференції «Окупація Криму: підсумки, стан, прогнози».

На думку глави Меджлісу, держава повинна знайти способи і форми реалізації права корінного народу Криму на самовизначення, і при цьому усунути будь-які суперечності і штучні страхи суспільства.

Друга причина визнання це повернення Криму.

Цю причину нам поки не вдається донести до широкого кола громадськості. Але якщо виходити з того, що майбутнє України як держави неможливе без відновлення територіальної цілісності і повернення окупованого Криму, треба шукати підходи, щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів, наголосив глава Меджлісу.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, робоча група з напрацювання змін до Конституції України щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь розпочне роботу 24 травня. Група складається з членів конституційної комісії, до якої входять юристи, народні депутати, експерти та громадські діячі.

QHA