КИЇВ (QHA) -

Кожен факт репресій і порушення прав корінного народу Криму з боку окупантів буде включений до доказової бази за позовами України проти РФ у міжнародних судах. Про це в коментарі кореспонденту QHA повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Українська держава буде доповнювати свій позов до Міжнародного суду ООН усіма випадками порушень прав людини в Криму. За випадками в Бахчисараї — Меджліс буде сприяти, — запевнив Чубаров.

Він повідомив, що вперше в масових обшуках і незаконних затриманнях, які систематично відбуваються в окупованому Криму, задіяні сили Російської гвардії.

— Окупанти вдають, що не борються з кримськими татарами, а протистоять ісламському екстремізму. Звертаю увагу, що силовики приходять виключно до будинків кримських татар, — сказав Чубаров.

Глава Меджлісу прогнозує, що репресії в анексованому Криму будуть посилюватися.

— Це пояснюється тим, що ситуація в самій Росії повернеться до того, що режим Путіна буде спиратися на страх, — сказав Рефат Чубаров.

Як повідомляло раніше QHA, вранці 13 квітня в Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики увірвалися з обшуками до будинків двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаєва. До обшуків, крім ОМОНу, були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна людина госпіталізована.

Пізніше стало відомо, що Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкету Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва і Мідата Муждабу — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції. Над затриманими активістами сьогодні має відбутися суд.

QHA