КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров готовий відвідати окупований Крим, щоб дати свідчення у справі свого заступника Ахтема Чийгоза. Про це Чубаров заявив сьогодні, 15 травня, в ході прес-конференції, на якій було презентовано план заходів до річниці депортації кримськотатарського народу, передає кореспондент QHA.

Він зазначив, що з проханням дати свідчення до нього звернувся російський адвокат Чийгоза Микола Полозов, і він уже написав відповідну заяву.

— Даною заявою я даю свою згоду на виклик мене «Верховним судом Республіки Крим», в провадженні якого перебуває кримінальна справа Чийгоза Ахтема Зейтуллайовича, обвинуваченого у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.212 КК РФ як свідка захисту в порядку, передбаченому статтею 456 КК РФ, заявив Рефат Чубаров.

Чубаров сказав, що є одним з тих людей, які можуть дати об'єктивні свідчення.

— На цих засіданнях вже дали свідчення понад 100 свідків звинувачення, і тепер сторона захисту подала список, в якому зазначені 80 осіб. Зрозуміло, що на кожному засіданні оголошується моє ім'я. Я - одна з ключових осіб тих подій. Тому хто, як не я, має давати такі свідчення?  сказав Чубаров.

На питання про те, чи не боїться він відвідувати окупований Крим, Чубаров відповів, що дана стаття дає йому певний імунітет на той час, поки він перебуватиме в Криму для надання свідчень.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу також наголосив, що готовий робити такі кроки для звільнення своїх заступників Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова і всіх кримських татар, які потрапили під каток репресій у Криму.

— Я не можу не дати згоду на те, щоб не скористатися таким правовим механізмом, резюмував він.

Довідка. Відповідно до частини 4 ст. 456 КК РФ, особи, що з'явилися за викликом, зазначені в частині першій цієї статті, на території Російської Федерації не можуть бути притягнуті як обвинувачувані, взяті під варту або піддані будь-якому іншому обмеженню особистої свободи за діяння або обвинувальні вироки, які мали місце до перетину зазначеними особами державного кордону Російської Федерації. Дія імунітету припиняється, якщо особа, що з'явилася за викликом, маючи можливість залишити територію Російської Федерації до закінчення безперервного терміну у 15 діб з моменту, коли її присутність більше не була необхідною посадовій особі, що викликала його, продовжує залишатися на цій території або після від'їзду повертається в Російську Федерацію .

QHA