ПОДГОРИЦЯ (QHA) -

Чорногорія 5 червня офіційно стала 29-м членом Північноатлантичного Альянсу (НАТО).

Про це повідомляє Foreign Brief.

У Брюсселі 7 червня відбудеться церемонія підняття прапора країни. Генсек НАТО Єнс Столтенберг разом із заступником держсекретаря США з політичних питань Томасом Шенноном візьмуть участь у церемонії передачі в державний департамент США у присутності прем'єр-міністра Чорногорії Душко Марковича документа про приєднання.

Відомо також, що президент Чорногорії Філіп Вуянович проведе прес-конференцію разом із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Повідомляється, що для Чорногорії виділили найменший річний військовий бюджет серед країн-членів НАТО — $ 60 млн. У повідомленні сказано:

Ця сума не змінить ситуацію для Альянсу, проте цілком може мати серйозні наслідки для самої країни.

Зазначимо, проти вступу Чорногорії в НАТО виступала РФ. Також, МЗС Чорногорії заявило про відкрите втручання Росії в політику країни.

Як повідомляло QHA, влада Чорногорії заборонила в'їзд 149 громадянам Росії, які причетні до конфлікту на Сході України та анексії Криму.

Раніше Росія внесла до чорного списку, зокрема, прем'єр-міністра Чорногорії Душко Марковича, голову парламенту Івана Брайовича, членів уряду і керівництво правлячої партії.

ФОТО: Regnum

QHA