КИЇВ (QHA) -

Затримання 15 кримськотатарських активістів в окупованому Криму стане головною темою обговорення на заході, присвяченому проблемам свободи слова в окупованому Криму. Кримський сайд-івент відбудеться 12 жовтня у рамках пленарного засідання осінньої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи у Страсбурзі.

Про це QHA повідомила член Меджлісу кримськотатарського народу і учасниця кримської делегації у ПАРЄ Гаяна Юксель.

— Ми зараз перебуваємо у Страсбурзі для проведення сайд-івенту про свободу слова у Криму. Але я, як кримська татарка, буду говорити про тотальне порушення прав кримських татар і акти залякування, які демонструє окупаційна влада. Події, які сьогодні вранці сталися у Криму і які вчергове всіх шокували, обов'язково стануть предметом обговорення на нашому заході, сказала вона.

Після проведених обшуків у Бахчисараї за звинуваченням у причетності до забороненої в Росії і на території анексованого Криму організації «Хізб ут-Тахрір» було затримано 6 кримських татар. Дев'ять активістів, які прийшли підтримати «підозрюваних» під час обшуків у їхніх будинках, доправлені у місцеве відділення поліції. Їм загрожує штраф або 15 діб арешту. За один ранок 27 дітей залишилися без батьків.

Усі затримані активісти «Кримської солідарності». Це люди, які мають яскраво виражену громадянську позицію і ніколи не залишаються осторонь від біди своїх співвітчизників, додала Гаяна Юксель.

Нагадаємо, зранку 11 жовтня у Бахчисараї пройшли обшуки відразу у декількох будинках кримськотатарських активістів.

Російські ЗМІ відразу ж поширили інформацію, що в анексованому Криму нібито припинили діяльність забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі».

Були затримані не тільки господарі будинків, де проводилися обшуки, а й ті, хто прийшов їх підтримати. За словами очевидців, сьогодні силовики діяли особливо озлоблено. Зокрема правоохоронці не пускали до місць обшуків адвокатів, була велика кількість представників різних силових органів, глушили зв'язок, інтернет, були кінологи, все місто було перекрите.

Також місцеві жителі помітили безліч автозаків не тільки у місцях проведення обшуків, а й навіть за межами міста.

Адвокат Еміль Курбедінов зазначив, що подібні дії РФ можуть послужити причиною для її виключення з усіх міжнародних договорів по боротьбі з тероризмом.

Перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял заявив, що, проводячи обшуки і затримання кримськотатарських активістів, Російська Федерація намагається заробити капітал для торгів щодо Криму і Донбасу.

QHA