КОПЕНГАГЕН (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, який прибув до Копенгагену (Данія) для участі в роботі Бюро ПАРЄ, 23 листопада зустрівся з політичним директором Міністерства закордонних справ Данії Йеспером Мьоллер Сьоренсеном.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу, голова Всесвітнього конгресу кримських татар, народний депутат Рефат Чубаров.

— Під час зустрічі, в якій брав участь також Тимчасовий повірений у справах України в Данії Артем Владимиров, обговорювалася ситуація з порушенням прав людини у тимчасово окупованому Росією Криму, політично мотивоване переслідування кримських татар та українців, — повідомив Чубаров.

Ахтем Чийгоз поінформував Йеспера Серенсена про трагічні події, що сталися в Криму за кілька годин до проведеної зустрічі, про доведення до смерті російськими окупантами 83-річної активістки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка та арешт групи активістів національного руху.

Ахтем Чийгоз подякував уряду Данії за підтримку суверенітету України та її територіальної цілісності, за постійну увагу до ситуації з правами людини і становища кримськотатарського народу в окупованому Криму, а також висловив стурбованість діями окремих європейських політиків, які виступають за відновлення повноважень делегації Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи , не чекаючи звільнення нею окупованих територій України.

Політичний директор МЗС Данії Йеспер Серенсен запевнив своїх співрозмовників, що Данія і надалі буде виходити з норм міжнародного права у підтримці України і виступати за збереження економічних та політичних санкцій проти Росії до повного відновлення суверенітету України над окупованими територіями, у тому числі Автономної Республіки Крим і Севастополем .

Нагадаємо, вчора Ільмі Умеров на своїй сторінці в Facebook повідомив, що Росія вбила Веджіє Кашка.

За його словами, незабаром окупанти почнуть нові арешти активістів.

QHA