КИЇВ (QHA) -

Україна має більш активно впливати на російську владу для повернення окупованого Криму, а не сподіватися тільки на керівництво країни. Про це повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

— Одним з аспектів є залучення не тільки влади і громадських організацій Криму, але й громадян України. Коли український народ мав потребу в такій підтримці в Криму, ми виходили десятками тисяч. Коли я говорю, що ми знаємо, на що Росія здатна, то вони теж мають знати, на що ми здатні разом. Там не тільки кримські татари страждають. Там страждають і українці. Це стосується усього суспільства. Такого роду дії, наприклад, блокувати посольства у разі загострення ситуації в Криму — це справа громадськості, — зазначив Чийгоз.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу підкреслив, що позиція українських громадян має бути більш активною.

— Я бачу, як дипломатичний корпус через себе переносить це. Те, що президент стоїть на цьому, каже про позицію глави держави. У цьому випадку роль громадян має бути ще більш активною. Давайте цьому терористу покажемо, що якщо ми говоримо про політв'язнів, то це справа не тільки громадських організацій.

Чийгоз додав, що активні дії наблизять момент деокупації півострова.

— Про терміни я навіть співвітчизникам кажу, що всі хочуть знати дату і до неї потрібно потерпіти. Потрібно виходити з того, що кожен день потрібно вчиняти дії, а ця дата може прийти так само несподівано, як вона прийшла у 2014 році.

QHA повідомляло, що глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав українських вчених продовжувати системний моніторинг ситуації в окупованому Криму і виробити необхідні рекомендації до моменту деокупації півострова, щоб одразу почати практичне відродження сільського господарства.

У свою чергу, заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров підкреслив, що ситуація в сільському господарстві окупованого Криму свідчить про те, що усі питання, які зараз обговорюються, мають розглядатися крізь призму фактичної війни між Україною та Росією.

Джерело: Обозреватель

QHA