КИЇВ (QHA) -

В ефірі телеканалу ZIK звільнений полонений Кремля, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що Крим повернеться в Україну тоді, коли кожен українець буде готовий віддавати своє життя за нього так само, як зараз за Донбас.

— Коли сидів у в'язниці, я бачив зміни, які відбуваються в Україні. Звідти ми оцінювали ці зміни не за доходом на душу населення, а за рівнем патріотизму і самовідданості українців, які сьогодні захищають свою територію на Донбасі ціною власної крові ми це оцінювали.

Ахтем Чийгоз нагадав, що Меджліс задовго до 2014-го попереджав владу України про те, що створення загонів «казачества» — це не просто сепаратизм, не просто проросійські сили, а поява конкретних переодягнених бандитів. Однак уряд України на це не звертав уваги, як і на призначення у владу АР Крим людей без проукраїнської позиції.

До 26 листопада 2013 року всі проросійські процеси у Криму вже почали активізовуватися. Росія підло скористалася відсутністю сконцентрованої влади у Києві, коли не було можливості управляти армією, СБУ, міліцією. І ми бачили, що у Криму стоять частини української армії, де командувачі вже в той час здали свої підрозділи, згадав Чийгоз. Але ще 26-27 лютого ми думали, що політично зуміємо зупинити рішення парламентської банди, яка хотіла прийняти рішення про відторгнення Криму.

Також бранець Кремля згадав свою розмову під час ув'язнення з полковником ФСБ з Москви.

Він питав, що поганого зробила Росія а я кажу: «У нас дуже хороша історична пам'ять ніколи нічим добрим не закінчувалося перебування кримських татар під патронатом РФ».

І ось коли зайшла мова про зраду українських воїнів він сказав, що розмовляв з офіцерами ЗСУ в Криму, питав, чому вони зрадили присягу. А вони відповідали: «Ось генерал пішов і ми за ним». Я запитав полковника ФСБ: «А ви кому присягу давали  генералу чи Батьківщині?».

У цьому помилка наших структур  коли давали присягу Батьківщині  вони її не сприймали як Батьківщину, вони були «ситуативниками». Тому ми повернемо Крим, коли станемо справжніми громадянами України,  наголосив Ахтем Чийгоз.

QHA повідомляло, що заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз впевнений, що ненасильницькі методи боротьби дратують РФ, оскільки вона ще більше починає знищувати людей, які їх дотримуються.

Джерело: ZIK

QHA