КИЇВ (QHA) -

Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров мають намір у московському суді вимагати від адміністрації президента Росії Володимира Путіна пояснень, на якій підставі їх вивезли з Криму до Туреччини.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав адвокат Микола Полозов.

Він же і представлятиме інтереси Чийгоза і Умерова у московському суді.

— Ми будемо вимагати чіткої відповіді від адміністрації президента Путіна  у зв'язку з якими обставинами і на якій підставі Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров були вивезені з території Криму, повідомив він.

За його словами, єдиний документ, який видали Чийгозу в СІЗО це довідка про звільнення, а Умеров взагалі не отримав жодних підтверджувальних документів.

Після стрімкої "депортації" за межі Криму Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, коли їх у режимі спецоперації посадили на літак і через Анапу відправили в Анкару, з'ясувалося, що жодних документів про їхнє переміщенні російська влада їм не видала, написав адвокат.

Нагадаємо, раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров прокоментував відповідь адміністрації Путіна на запит адвоката Едема Семедляєва з проханням надати указ президента РФ, на підставі якого був "помилуваний" Умеров.

Умеров задався питанням, чому його і Ахтема Чийгоза обманним шляхом, не попередивши, відправили в Анкару і передали турецьким спецслужбам.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині

Приліт Чийгоза та Умерова до Києва планувався 26 жовтня, однак його перенесли на 27 жовтня.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прибули в Україну.

У міжнародному аеропорту "Бориспіль" їх зустріли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В аеропорту Чийгоз і Умеров дали прес-конференцію. Пізніше президент президент нагородив орденами Умерова і Чийгоза.

QHA