КИЇВ (QHA) -

Проект резолюції про порушення прав людини в окупованому Криму, підготовлений Україною і представлений сьогодні у Києві, стане одним з інструментів боротьби за звільнення півострова. Про це QHA заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

— Всі механізми, резолюції, заяви, спрямовані на чітку характеристику дій Росії і вироблення протидій для залучення міжнародних інституцій це дуже важливі аспекти в цьому напрямку. Звичайно, не варто чекати, що якщо прийняли резолюцію і все правильно написали, то зупиниться окупація, виведуть війська і Росія скаже, що тепер виконуватиме всі міжнародні норми. Але все одно боротьбу треба продовжувати наполегливо, і одного разу це станеться. Я впевнений, що це буде швидше, ніж дехто думає, зазначив він.

Він також додав, що його звільнення і звільнення ще одного заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова — є результатом дій, вжитих Україною та міжнародною спільнотою.

Нагадаємо, сьогодні у Нью-Йорку Україна представить проект Резолюції «Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі».

Раніше QHA повідомляло, що дана резолюція повинна закликати Російську Федерацію виконувати рішення Міжнародного суду ООН, а також засудити її дії щодо недопуску міжнародних і гуманітарних організацій на територію півострова.

Раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що Україна подасть на розгляд до Третього комітету ООН резолюцію «Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі».

QHA повідомляло, що представники української влади звернулися до Ради Європи із закликом захистити права людини у Криму.

QHA