КИЇВ (QHA) -

З огляду на те, як законопроект про реінтеграцію Донбасу готується до другого читання, активізувалися заклики включити у його назву і Крим, щоб відновлення територіальної цілісності України звучало єдиною формулою. QHA запитало у народних депутатів, членів профільного комітету у справах національної безпеки і оборони, наскільки це доцільно.

За словами народного депутата від БПП, секретаря комітету ВР у справах національної безпеки і оборони Івана Винника, ще в травні 2014 року був прийнятий закон про статус окупованої території Криму, в якому визначені і дата, і суб'єкти окупації, питання юрисдикції правових актів тощо, тому дуже багато питань щодо Криму вже врегульовано.

Нардеп вважає, що звільнення Криму буде реалізовуватися не таким же способом як той, що буде використаний на Донбасі, так як РФ визнає свою присутність у Криму, і будь-яку спробу звільнити півострів військово-дипломатичними методами буде розцінювати як агресію. На Донбасі ж зовсім інша правова ситуація, де Росія не визнає своєї присутності, і деокупація ОРДЛО можлива силовим шляхом.

Народний депутат від фракції "Народний фронт" і глава підкомітету з військової безпеки і оборони комітету ВР у справах національної безпеки і оборони Юрій Береза ​​вважає, що 39 поправок тільки до назви закону можуть лише затримати його прийняття. За словами народного депутата, доцільніше було б зробити загальну назву: "Закон про окупацію", а вже потім у тексті визначити, що окупованими є і територія Криму, і територія окремих районів Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада України в першому читанні прийняла президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Того ж дня народний депутат України і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що готовий внести пропозиції про Крим до закону про реінтеграцію.

QHA