КИЇВ (QHA) -

В інтерв'ю для журналу «Фокус» народний депутат України Георгій Логвинський відкрив завісу таємниці над роботою Парламентської асамблеї Ради Європи, де РФ формує російське лобі.

У липні, завдяки активній діяльності української делегації, група Європейської народної партії в ПАРЄ більшістю голосів виключила зі своїх лав відверто проросійського президента асамблеї Педро Аграмунта. Виконуючим обов'язки президента став його заступник від ЄНП Георгій Логвинський, що представляє в ПАРЄ нашу країну.

В українському парламенті Логвинський відстоює інтереси кримськотатарського народу — депутатський мандат у «Народному фронті» він отримав за квотою Меджлісу. Про проблеми кримських татар депутат постійно говорить і з міжнародної трибуни.

Зараз багатьох хвилює питання, чи буде він балотуватися на посаду президента парламентської асамблеї Європи.

— Я не буду балотуватися. На те є дві причини. Перша — за чинною джентльменського угодою в січні президентом ПАРЄ буде кандидат від групи соціалістів. Плюс з мого боку було б правильно не займати цю посаду, щоб не дати зайвий привід російським ЗМІ говорити, мовляв, Логвинський зняв Аграмунта, тому що хотів отримати його місце. Для іміджу України це недобре, — прокоментував Логвинський.

Відповідаючи на питання журналіста про чисельність групи депутатів ПАРЄ, що підтримують РФ, він так змалював ситуацію:

— Дуже важко сказати, тому що багато перефарбовуються в залежності від ситуації. Наприклад, хтось підтримував Росію, потім щось сталося у Сирії, і вони тут же перейшли на іншу сторону. Сирію забули — перекинулися далі. У середньому в України близько 30% підтримки, у Росії — 20%, а інші ведуть свою гру. Але саме в цьому наша зброя. Ми створюємо хвилю, і половина тих, що не визначилися, пливе за нашою течією. Насправді пан Аграмунт не був для нас небезпечний.

Логвинський розповів, що Педро Аграмунт «став грати в явно російську гру, і було важливо показати, що Росія токсична і будь-хто, хто з нею працює, понесе відповідальність».

— Жоден депутат не міг собі уявити, що можна ввести процедуру зняття з посад, у тому числі Педро Аграмунта. Ми цим скористалися: показали ПАРЄ, що це людина, якою маніпулює Росія, — пояснив народний депутат.

Нагадаємо, питання про відхід Аграмунта з посади було підняте після того, як 20 березня 2017 року на чолі делегації депутатів асамблеї та Держдуми Росії він прибув до Сирії. Аграмунт стверджував, що поїздка до Сирії була узгоджена з іспанським урядом, проте у Мадриді його слова спростували.

27 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла зміни до власного регламенту, які дозволяють за допомогою імпічменту змістити з поста президента, а 28 червня нардеп Георгій Логвинський повідомив, що він буде тимчасово заміщати президента ПАРЄ.

ФОТО: інтернет

QHA