СТРАСБУРГ (QHA) -

Чеський депутат у Європейському парламенті Яромір Щетіна публічно вибачився перед лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим за заклик президента Чехії Мілоша Земана змиритися з російською анексією Криму.

Щетіна перепросив під час конференції з деокупації Криму в Брюсселі, у роботі якої бере участь уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров.

Депутат нагадав, що за часів СРСР Джемілєв публічно виступив проти "окупації моєї країни радянською армією і сидів три або чотири роки у в'язниці за цей мужній вчинок".

— Я хотів би йому ще раз за це подякувати, але дозвольте мені скористатися цим моментом. На жаль, президент моєї країни, я маю на увазі пана Земана, публічно закликав Мустафу до того, щоб він змирився з тим, що Крим окупований, що він належить Росії. Мені за це соромно, я хочу, Мустафа, перед вами за це публічно перепросити, — сказав депутат Європейського парламенту.

Ці слова зустріли оплесками.

Нагадаємо, в Брюсселі у будівлі Європарламенту розпочала роботу конференція під назвою «4 роки окупації — способи підтримки Криму та кримських татар», присвячена анексії Криму Росією.

Організаторами заходу виступили громадські організації «КримSOS» і «Міжнародне партнерство з прав людини», а також депутати Європарламенту: Ребекка Хармс, Пятрас Ауштрявічюс та Яромір Щетіна.

QHA