МОСКВА (QHA) -

Через окупацію Криму Росія стала слабшою, менш шанованою та бідною.

Про це заявив британський журналіст Оуен Метьюз в ефірі пропагандистського каналу Росія 1.

— Ви порушили грубо міжнародний закон, ви зараз розхльобуєте. Через це Росія стала слабшою, менш шанованою та бідною, сказав він.

За його словами, РФ намагається покривати свої дії лавиною брехні і заперечувати скоєне. Він також назвав окупацію Росією Криму катастрофічною помилкою.

— Ви зробили катастрофічну стратегічну помилку, порушивши не тільки міжнародні закони, а й втративши Україну ... Ви зробили так, щоб уся Європа стояла проти вас, зазначив журналіст.

Метьюс закликав РФ дотримуватися міжнародного права.

— Я не бачу ніяких причин, чому Росія не повинна належати до цивілізованого світу ... Якщо Росія буде дотримуватися елементарних правил цивілізації, наприклад, не забирати частини інших країн. Тоді всі абсолютно готові знімати санкції вже відзавтра, повідомив він.

Нагадаємо, Росія віроломно напала на суверенну Українську державу у 2014 році. Росіяни під дулами автоматів провели незаконний «референдум» в Криму, намалювавши 120%-у підтримку анексії, а далі намагалися захопити іншу частину України завдяки хаосу «російської весни», однак були зупинені на Донбасі силою волонтерів і добровольців, які за підтримки українського народу стали на захист країни. Зараз РФ шляхом терору і залякувань намагається утримати окупований Крим і частину Донбасу під своїм впливом. Через анексію РФ вигнали з «великої вісімки», ПАРЄ і зробили країною-вигнанцем.

QHA