КИЇВ (QHA) -

Політичний експерт Володимир Фесенко вважає, що Артема Ситника не знімуть з посади директора НАБУ через жорстку позицію США, Євросоюзу і міжнародних організацій. Але надалі ризики його звільнення з антикорупційного бюро все ж залишаються.

— І якщо наступного року в судах будуть провалені всі резонансні справи, які були розпочаті НАБУ цього року, я маю на увазі справи Насирова (керівника Держфіскальної служби України звинувачують у зловживанні владою і службовим становищем), Мартиненка (екс-депутата підозрюють у заволодінні майном держпідприємства НАЕК «Енергоатом») і "бурштинову справу", то Ситника можуть зняти з посади. Оскільки є деякі проблеми з доказами, тому провал у судах та інші процесуальні порушення можуть бути використані аудитом НАБУ для постановки питання про зняття його з керівної посади, зазначив Фесенко.

Сумнівається політолог і в доцільності використання компромату проти Ситника. Адже аудіозаписи про співпрацю лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі з бізнесменом Сергієм Курченком, представлені генпрокурор Юрієм Луценком, і плівки екс-майора Миколи Мельниченка продемонстрували, що компромат має дуже обмежений ефект.

— Хіба що можуть знайти якісь інші докази неправомірних дій Ситника, які стануть вагомим доказом для західних партнерів. Ось тоді це дійсно може спрацювати, вважає Фесенко.

Як повідомлялося, проект Закону України №7362 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю» Верховна Рада планувала розглянути 7 грудня.

У разі прийняття цього документа антикорупційні органи потрапили б у залежність від керівництва держави, що означало б згортання в Україні антикорупційної реформи.

Законопроект був внесений до Ради 6 грудня главами фракцій БПП і "Народний фронт" Артуром Герасимовим і Максимом Бурбаком. Лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк заявив, що його фракція виступає за невідкладне прийняття закону України про Антикорупційний суд і голосування у Раді за призначення аудитора НАБУ.

При цьому він заявив і про підтримку знятого з порядку денного законопроекту.

Раніше між НАБУ, ГПУ і СБУ розгорівся конфлікт. Агент з організації під прикриттям був затриманий співробітниками спецслужби. Генпрокуратура підозрює його у провокуванні хабара. НАБУ звинуватило ГПУ і СБУ у зриві секретної операції з виявлення корупції у Держміграційній службі.

При цьому генпрокурор Юрій Луценко заявив, що весь апарат агентів НАБУ на сьогодні поза законом, а під час роботи вони використовують контрабандну техніку, а також незаконно співпрацюють з «іноземними агентами».

У свою чергу глава НАБУ Артем Ситник слова Луценка спростував. Також із заявою з цього приводу виступило ФБР.

Дії ГПУ засудив і Державний департамент США, назвавши зрив спецоперації НАБУ «підривом незалежних антикорупційних інституцій».

QHA повідомляло, що українська влада, що живе за рахунок корупційних схем, стала активно виступати проти антикорупційних органів.

QHA