МОСКВА (QHA) -

Росію щорічно залишає близько 150 тисяч чоловік, чому провиною — анексія Криму. Про це 19 лютого у своїй статті «Сміливість і свобода: як ілюзія «особливого шляху» заважає розвитку Росії» написала кандидат у президенти Росії Ксенія Собчак.

Собчак зазначила, що з 2014 року після анексії Криму кількість емігрантів з країни досягла рівня 1995 року.

— У 2014 році, як раз коли Росія «приєднала» Крим, кількість емігрантів з країни досягла рівня 1995 року, і з тих пір її щорічно залишають до 150 тис. чоловік. Причому, найчастіше їдуть люди молоді або середнього віку з вищою освітою з благополучних в економічному відношенні регіонів. І все це — не будемо себе обманювати — відбулося через Крим, — написала вона.

Собчак заявила, що з «екрану телевізора» росіян переконують у тому, що питання приналежності Криму закрите.

— Як виходить, що з екрану телевізора нас постійно переконують у тому, що питання територіальної приналежності Криму закрите, а ми через майже чотири роки після «повернення» Криму бачимо протилежне?

Кандидат у президенти РФ зазначила, що більшість викликів, які кидають Росії — наслідок «повернення» Криму, і що країна з кожним роком стає менше. У порівнянні із західними країнами, РФ залишається «об'єктивно бідною».

— Крим вплинув на життя усіх росіян незалежно від їхніх політичних поглядів. Наша економіка через санкції позбулася дешевих західних кредитів — і підприємці одразу скоротили інвестиції у модернізацію підприємств. Рубль упав на 30%. Виробництво почало сповільнюватися, а доходи населення — знижуватися. До речі, вони так і продовжують знижуватися четвертий рік поспіль. Через контрсанкції постраждав російський середній клас, якого позбавили європейських сирів і хамона, запропонувавши натомість перейти на російські продукти, де частка фальсифікату, як визнав сам міністр промисловості і торгівлі, доходить до 50%.

Собчак додала, що в РФ існує безліч проблем, які продовжують турбувати росіян.

— У Росії існують дві реальності: віртуальна, в якій Росія повертає Крим, веде успішну війну в Сирії, протистоїть підступам ворогів і недоброзичливців, і справжня, де 20 млн. осіб офіційно вважаються бідними, де поліцейські катують людей, а чиновники беруть хабарі, де хворі люди в муках помирають через брак знеболювальних.

Ще однією проблемою, яка є в РФ, кандидат в президенти назвала «самооцінку росіян», які вважають себе особливими і через це «не помітили, як ця особливість привела на темну сторону історії».

— Ми так завзято винаходили власні правила, що на «глобальній автостраді» виявилися на смузі зустрічного руху. І, на жаль чи на щастя, змусити сучасний «мінливий світ» «прогнутися під нас» неможливо. Та й не потрібно.

Вона додала, що Росія змогла відродитися завдяки втраті Криму, однак зараз ця ситуація знову змінюється.

— Сто сімдесят років тому Росія, програвши Кримську війну, усвідомила, що їй варто зосередитися. І зосередившись, країна зробила правильний вибір у напрямку найзначніших реформ у своїй історії. Всього за десять з гаком років селяни отримали особисту свободу, були укріплені основи правової держави і створена незалежна судова система, проведена реформа освіти, з'явилося справжнє місцеве самоврядування. Крим знову став моментом істини для Росії. Я вірю, що і цього разу ми зможемо зробити з нього правильні висновки.

QHA повідомляло, що Ксенія Собчак має намір провести передвиборну агітацію в окупованому Криму. За попередніми даними, Собчак приїде до Криму наприкінці лютого.

Собчак зазначила, що в Криму має відбутися міжнародний референдум, оскільки це єдиний можливий варіант вирішення конфлікту з окупованим Кримом.

Вона також вважає, що бідність росіян безпосередньо пов'язана з анексією Криму у 2014 році. За її словами, поки люди не бачать цього взаємозв'язку. Вона додала, що на цей час в Росії також не спостерігається «стабільності».

Джерело: РБК

QHA