КИЇВ (QHA) -

За час 25-річного партнерства між Україною та Туреччиною сформувалися по-справжньому дружні відносини. Про це, виступаючи перед журналістами під час прес-брифінгу, заявив глава МЗС Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу, передає кореспондент QHA.

У першу чергу, він подякував Україні за гостинність під час свого дводенного візиту до України, який приурочений до 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною.

— Ми зробили багато важливого за 25 років. Наші народи стали ближчими, ми скасували візовий режим і створили стратегічне партнерство. У цьому році засідання Стратегічної групи високого рівня проходить навесні в Україні. Головною метою протягом 25 років є зближення держав через реалізацію спільних проектів. Тому важливу роль відіграють стабільність і безпека, — сказав він.

Мевлют Чавушоглу ще раз підкреслив, що Турецька Республіка повністю підтримує політичну єдність, територіальну цілісність і суверенітет України.

— Ми завжди на цьому акцентуємо увагу і на міжнародному рівні. Ми в жодному разі не визнаємо незаконну анексію Криму. І ми бажаємо, щоб якомога швидше закінчилися конфлікти на Сході України, — підкреслив Мевлют Чавушоглу.

У відповідь на співчуття Клімкіна щодо смерті трьох турецьких солдатів, Чавушоглу висловив свої співчуття сім'ям загиблих в Авдіївці українським військовим.

Дводенний візит до України турецького міністра приурочений до 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною, а також з нагоди п'ятої наради Спільної групи стратегічного планування. Дані переговори також є і підготовчим етапом до проведення засідання Стратегічної ради високого рівня між двома державами.

Як повідомляло QHA, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу провів зустрічі також із представниками кримськотатарського народу – лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим та головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Також Чавушоглу зустрівся з главою всесвітньої асоціації турків-месхетинців в Україні Маратом Расуловим і поспілкувався з президентом Союзу гагаузів України Василем Келогло. У рамках візиту також заплановані зустрічі з главою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

QHA