АНКАРА (QHA) -

18 травня стало символом величезної катастрофи не лише для кримськотатарського народу, а й для історії всього людства і тюркського світу.

Подібні слова були опубліковані міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу в офіційній заяві у зв'язку із сьогоднішнім жалобним мітингом в Анкарі до 73-ї річниці Депортації кримських татар 18 травня 1944 року.

— Сьогодні ми з жалем згадуємо 73-ю річницю тих подій, коли кримських татар відірвали від їхньої Батьківщини і депортували. 18 травня  символ величезної катастрофи не тільки для кримськотатарського народу, а й для історії всього людства і тюркського світу. У пам'яті досі живе весь біль, пережитий в роки Депортації. І наше завдання — не забувати і не дати забути його, щоби подібної трагедії більше не повторилося.

Ми, Туреччина, завжди були поруч із нашими кримськотатарськими співвітчизниками. Роблячи все можливе, ми намагалися їх підтримувати у важкі часи. Одна з наших фундаментальних особливостей — забезпечення миру, процвітання і безпеки наших кримських братів. І Туреччина продовжить підтримувати кримських татар.

З гіркотою шаную пам'ять наших братів і сестер, які загинули під час Депортації і в місцях висилки.

Як повідомляло QHA, з ініціативи Платформи кримськотатарських організацій у Туреччині сьогодні о 13:00 в Анкарі на площі Анадолу розпочався жалобний мітинг до 73-ї річниці Депортації кримських татар 18 травня 1944 року.

ФОТО: інтернет

QHA