КИЇВ (QHA) -

Кошти російського монополіста «Газпрому», які знаходилися на території України, а це близько 100 млн гривень, вже стягнуто до державного бюджету. Про це сьогодні, 20 березня, журналістам заявив міністр юстиції України Павло Петренко.

— Можу сказати, що Міністерство юстиції стягує з «Газпрому» ще 6 млрд доларів за постановою українського суду зі штрафу бюджету за ініціативою Антимонопольного комітету. Ми вже зняли частину коштів — все, що було у "Газпрому" на території України, було описано, заарештовано і стягнуто до державного бюджету. Це більше 100 млн грн, які вже надійшли до українського бюджету, — зазначив він.

За його словами, міністерство доб'ється того, що газовий монополіст виплатить усе до копійки. За інформацією Петренка, мова йде про суму в 8,5 млрд грн.

Нагадаємо, раніше Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що російський "Газпром" має повністю виконувати свої зобов'язання щодо газових контрактів.

28 лютого «Нафтогаз України» отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, згідно з яким «Газпром» зобов'язали виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ «Газпром» залишився винен українській компанії 2,56 млрд дол. У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржать його.

1 березня «Газпром» відмовився від своїх зобов'язань з постачання у березні в Україні газу і повернув «Нафтогазу» внесену передоплату. У Кабміні з метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС ввели режим економії газу протягом декількох днів.

2 березня у «Газпромі» заявили про намір ініціювати у Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання діючих контрактів з «Нафтогазом». У свою чергу, «Нафтогаз», на тлі відмови «Газпрому» поставляти в Україну в березні раніше законтрактовані обсяги газу, уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською компанією PGNiG. Контракт дійсний до кінця березня 2018 року, але може бути пролонгований.

QHA