КИЇВ (QHA) -

У селі Майське (Дніпропетровська область) Зайцевської об'єднаної територіальної громади (ОТГ) стався збройний напад під час проведення виборів.

Про це повідомила координатор виборчих і парламентських програм ОПОРИ Ольга Айвазовська на прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА за підсумками громадського спостереження за виборами у 201 ОТГ, передає кореспондент QHA.

— У Дніпропетровській області в селі Майське Зайцевської об'єднаної територіальної громади стався збройний напад. Майже три десятки людей напали на приміщення для голосування, розбили вікна, травми отримали два поліцейських. Місцева поліція оголосила план «Перехоплення», затримані 24 особи на 7 автомобілях, у багажниках яких було багато зброї, — зазначила вона.

Айвазовська додала, що зрив виборів не вдався.

Крім цього, вона заявила про погану охорону виборчих бюлетенів, а також про відсутність відповідних комісій, які повинні здійснювати контроль за порядком друку виборчих бюлетенів.

— Ми б хотіли наголосити на проблемі фінансування виборів і матеріально-технічного забезпечення. Було масове відключення світла. У нас є фотофакти, як при свічках комісія виконувала свою роботу, — повідомила Айвазовська.

Раніше QHA повідомляло, що на Херсонщині, у Станіславській об'єднаній територіальній громаді (ОТГ) Білозерського району вибори депутатів місцевих рад можуть визнати недійсними. Керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський уточнив, що мова йде про виборчий округ у селі Софіївка, і тільки в одному окрузі вибори можуть визнати недійсними.

Нагадаємо, 29 жовтня у 201 об'єднаних територіальних громадах в усіх областях України пройшли вибори. У цих виборах взяли участь понад 1 мільйон 330 тисяч осіб, що склало близько 4 відсотків виборців України.

QHA