ЛОНДОН (QHA) -

Артилерійські підрозділи ЗС РФ провели не менше 149 окремих атак по Україні влітку 2014 року. Така інформація зазначена у дослідженні міжнародних експертів Bellingcat.

Ними було виявлено близько 130 артилерійських позицій на території Росії поблизу кордону з Україною. Вказується, що 408 цілей артударів по Україні потрапляють до радіусу дії російських артилерійських систем і мають траєкторію, що перетинає російсько-український кордон.

Всього влітку 2014 року російські військові випустили по цілях в Україні тисячі артилерійських снарядів. Про це свідчать воронки від вибухів.

Міжнародні експерти стверджують, що подібні дії можуть трактуватися однозначно — як відкрита військова агресія Росії проти України.

Нагадаємо, як передавало QHA, на початку листопада представник США при комісії ОБСЄ посол Даніель Байєр оприлюднив дані спостережень за останні два з половиною роки, зазначивши, що моніторингова місія ОБСЄ, перебуваючи в умовах обмеженого доступу до зони конфлікту, нарахувала більше 20 машин, які вирушили з Донбасу через російський кордон з вантажем 200.

ФОТО: інтернет

QHA