ТАЛЛІН (QHA) -

Великобританія видала ордери на арешт майна громадян Росії невідомого походження. Про це сьогодні, 26 березня, заявив на прес-конференції в естонській столиці Талліні міністр оборони Сполученого Королівства Гевін Вільямсон.

— У найближчі тижні і місяці уряд буде працювати дуже ретельно і займатися вирішенням проблеми. Уже видані ордери на арешт майна невідомого походження. Відповідний закон якраз нещодавно набрав чинності. Наше завдання полягає у тому, щоб врахувати усе придбане неясним способом майно, для цього вже зроблені необхідні кроки, — сказав він.

Відзначимо, з 31 січня 2018 року в британських судів з'явилася можливість направляти іноземним власникам активів на території країни запити про стан майна (Unexplained Wealth Orders, UWO).

Набув чинності закон "Про кримінальні фінанси", який дозволяє британським держорганам вимагати пояснень від власників нерухомості і компаній вартістю більш £ 50 тис ($71 тис), а також відповідних рахунків у разі виникнення питань щодо походження коштів.

Якщо власник не зможе надати належних пояснень, то на його власність буде накладено арешт.

Нагадаємо, Великобританія припиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Кремля до отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки.

Раніше QHA повідомляло, що у відповідь на дії Лондона Росія депортувала з Москви британських дипломатів.

Також у США порівняли отруєння Скрипаля з окупацією Криму.

Нагадаємо, 5 березня Сергій Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в одному з ресторанів торгового центру в британському місті Солсбері.

QHA