МОСКВА (QHA) -

Володимир Путін 23 грудня на великій прес-конференції для засобів масової інформації заявив, що до затриманих Росією українських «шпигунів» жодні тортури не застосовувалися.

— Що стосується кадрових військових і розвідників, ніхто їх не катував і не бив, а те, що вони дають свідчення, можна легко перевірити. Вони видають конкретні дані, керівників, адреси та явки, зокрема і в Криму.

Глава держави-агресора згадав і інших затриманих українців:

З приводу режисерів і журналістів: одні повинні займатися журналістикою, інші — виробництвом вистав і фільмів. Але що нам робити, якщо режисер готувався до терактів? Його відпустити тільки за те, що він режисер? Якщо ми відпустимо його, то чим він відрізняється від кадрового російського розвідника? Завтра прийдуть інші. Треба домовитися, все це припинити і оголосити їм амністію.

Говорячи про обмін полоненими, Путін заявив, що для його здійснення в режимі «всіх на всіх» Порошенко спочатку повинен помилувати військових злочинців.

Порошенко запропонував обмін всіх на всіх. Я згоден з цим, але є деталі, які не влаштовують представників Донбасу. Зокрема, тих в'язнів, які утримуються на території Донбасу, українська влада вважає незаконно затриманими. У той же час на території, контрольованій Києвом, є певна кількість в'язнів, які законно засуджені, але їх не бажають включати до списку на обмін. Для продовження переговорного процесу їх усіх треба помилувати і відпустити, інакше домовлятися буде дуже складно.

Раніше сьогодні, відповідаючи на питання про вплив санкцій на російський бюджет і виконання державою соціальних зобов'язань, Путін озвучив параметри скорочення бюджетної підтримки ВПК і національної армії. За словами президента РФ, планується, що 2017 року видатки бюджету на оборону становитимуть 4,3%, а до 2019 року вони знизяться до 2,8% ВВП.

QHA