КИЇВ (QHA) -

У рамках підготовки до виборів до 201 об'єднаної територіальної громади з боку влади спостерігається посилене використання адміністративного ресурсу, заявив політолог Костянтин Матвієнко, передає кореспондент QHA.

— Критерієм "справжності" політичних партій є участь у місцевих виборах, тому що зрозуміло, що якість нашого життя, перш за все, визначається місцевими радами. Якщо подивитися на попередні вибори, то перші місця за кількістю депутатів займала партія "Батьківщина". Активність "Блоку Петра Порошенка" і "Народного фронту" на цих виборах носила згасаючий характер і НФ за цією траєкторією рухається і далі "під плінтус". БПП також рухався по затухаючій, але ці вибори показали, що вони зрозуміли, що виборці та західні партнери будуть складати думку про їх ефективність за підсумками місцевих виборів. Тому на цих виборах спостерігається безпрецедентна активність "Блоку Петра Порошенка" і, на превеликий жаль, — факти тиску і застосування адміністративного ресурсу, — сказав він.

При цьому, на думку експерта корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Сергія Дацюка, головним завданням є стримування опозиції.

— За наявною інформацією, поставлене завдання, щоб 70% представників місцевого самоврядування були від БПП. У реальності немає навіть такої кількості кандидатів. При цьому завдання полягає не стільки у тому, щоб зміцнити "Блок Петра Порошенка", скільки в тому, щоб не пустити туди опозиційні партії, зокрема, "Батьківщину", — вважає експерт.

Нагадаємо, 29 жовтня в рамках процесу децентралізації в усіх областях України пройдуть вибори до 201 об'єднаної територіальної громади.

QHA