КИЇВ (QHA) -

Туреччина і Азербайджан — два стратегічні партнери України, з якими у нашої країни збігаються інтереси в регіоні, заявив в ексклюзивному інтерв'ю QHA заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

За його словами, оскільки усі три країни залучені в реалізацію енергетичних проектів, це стане одним з важливих компонентів їхньої взаємодії.

— Після 2014 року у нас суттєво погіршилася ситуація з безпекою у Чорноморському регіоні. Через російську агресію фактично обмежилися можливості співпраці в рамках Організації чорноморського економічного співробітництва. Тобто, питання набуло більш політичного виміру, ніж економічного. Тому ми зараз формулюємо порядок денний, який можна буде потім винести на більш високий рівень, — сказав дипломат.

Заступник голови МЗС також зазначив, що після виборів в Азербайджані Київ сподівається відновити співпрацю стратегічного формату взаємодії на рівні президентів.

— Також очікується проведення економічної комісії на рівні віце-прем'єрів і міністрів енергетики, — сказав він.

За словами Боднара, у цьому році планується візит міністра закордонних справ України до Туреччини.

— З Туреччиною у нас досить розвинене туристичне співробітництво, понад мільйон наших громадян вже відвідали Туреччину, — зазначив він.

Дипломат підкреслив, що усі три країни мають спільний підхід до необхідності забезпечення територіальної цілісності.

— Це стосується як України в рамках міжнародно визнаних кордонів, так і Азербайджану, оскільки Азербайджан давно вже має таку проблему з територіальною цілісністю через Нагірний Карабах, — сказав він.

Відзначимо, повне інтерв'ю з заступником голови МЗС Василем Боднаром можна прочитати за цим посиланням.

QHA