КИЇВ (QHA) -

Відновлення торгівлі з окупантами, про яку йде мова у прийнятому законі про реінтеграцію Донбасу і Криму, може призвести до скасування санкцій. Про це кореспонденту QHA повідомив народний депутат України Юрій Дерев'янко.

— Мене турбує те, що тепер можлива торгівля з окупантом. Будь-які правила боротьби і війни говорять про те, що не можна підкріплювати економіку ворога. На жаль, ті, хто приймає рішення, в першу чергу думають про свій гаманець, тому що вони на цьому заробляють. А те, що це завдає шкоди і посилює позиції ворога, це вже другорядне. сказав він.

Нардеп вважає, що треба посилювати зовнішній тиск, а дії парламенту суперечать цим планом.

— Не треба відновлювати торгівлю з окупантами, з тими бандитами, які перебувають на окупованих територіях, яких фінансує агресор, Російська Федерація. Також треба посилювати зовнішній тиск, зокрема дипломатичний. Але у нас відбувається все навпаки. У нас протягують закон, де відновлюють торгівлю. А це дає негативний сигнал нашим партнерам, які ввели санкції за те, що у нас анексували Крим і окупували Донбас. І зараз ми вже чуємо голоси, що давайте послаблювати санкції і скасовувати їх. Більшість у парламенті саме це провокує, своїми діями. А це те, що стосується тиску на окупанта, щоб йому було економічно невигідно в перспективі утримувати анексовані території, — наголосив нардеп.

Дерев'янко вважає, що важливими факторами повернення анексованого Криму, на які треба звернути увагу, є підйом ВВП України та підтримка кримських татар на окупованому півострові.

— Якщо ми говоримо про те, що повинна робити українська влада, ми говоримо про те, що ми повинні піднімати і підтримувати дух наших кримських татар, тому що ми розуміємо, що у кримськотатарського народу настала друга чорна смуга. Має бути зовнішній тиск і, звісно, має зростати економіка в Україні. ВВП має зростати не по 2-3%, не так, як зараз відбувається, коли більша частина грошей розкрадається, а за рахунок залишків імітують зростання. На 2% зростаємо — 14% інфляція, а має бути навпаки: 14% зростання, а 2% — інфляції. І це надихатиме всіх українців і всіх жителів Криму на те, що треба боротися за своє майбутнє і ставати частиною України. Таким чином, ми можемо повернути Крим, і ми обов'язково це зробимо, упевнений він.

QHA повідомляло, що на думку нардепа від партії «Об'єднання« Самопоміч» Олега Березюка, Крим може повернути тільки сильна Україна.

QHA