КИЇВ (QHA) -

37% українців ще не визначилися у тому, за кого будуть голосувати на парламентських виборах і 38,3% не знають, кому віддати свої голоси на президентських виборах. Якби волевиявлення відбулося у лютому 2018 року, то до парламенту з великою ймовірністю пройшло б 8 партій. Президентську гонку очолила б Юлія Тимошенко, повідомляє Київський міжнародний інститут соціології.

— За результатами опитування респондентів, якби парламентські вибори відбулися наприкінці лютого 2018 року, до Верховної Ради пройшли б представники восьми політичних сил. Велику підтримку, ніж інші партії, отримало б ВО «Батьківщина» (22,5% серед тих, хто збирається голосувати і визначився). Далі за рівнем підтримки йдуть «Радикальна партія Олега Ляшка» (13,7%), «Опозиційний блок» (12,4%), партія «За життя» (10,3%), «Громадянська позиція» (9,4% ), «Блок Петра Порошенка» (6,6%), «Самопоміч» (6%) і ВО «Свобода» (5,8%), — повідомляється на сайті Київського міжнародного інституту соціології.

Методом особистого інтерв'ю для дослідження було опитано 2043 респонденти, що проживають у 110 населених пунктах усіх регіонів України.

— За результатами опитування респондентів, якби вибори президента України відбулися наприкінці лютого 2018 року, то у першому турі більше голосів, ніж інші кандидати (серед кандидатів у списку, переданих респонденту), отримала б Ю.Тимошенко (24,6% серед тих, хто збирається голосувати і визначився). Далі йдуть Ляшко (15,5%), Гриценко (12,5%), Порошенко (9,8%), Бойко (9,7%) і Рабінович (9,5%).

Нагадаємо, Порошенко впевнений, що жителі Криму рано чи пізно візьмуть участь у виборах президента України.

Раніше QHA повідомляло про те, що екс-депутат Державної Думи Росії Ілля Пономарьов вважає вибори в Росії нелегітимними.

QHA